• Bayrampaşa - İstanbul
  • info@3kmetalmarket.com.tr

Kadmiyum Bakır

Kadmiyum bakır eklendiğinde, malzeme yüksek sıcaklıklarda yumuşamaya daha dayanıklı hale gelir. ilave edilir daha kadmiyum, daha fazla ısı dayanıklı malzeme haline gelir. Kadmiyum, bakır gibi arabası tel, ısıtma yastıkları, elektrikli battaniye elemanları, bahar kişiler, konektörler ve yüksek mukavemetli iletim hatları gibi uygulamalarda kullanılır. Aynı zamanda, özellikle otomobil ve kamyon radyatör ve yarı iletken paketleme işlemleri bileşenleri katılmak için lehim uygulamalarda kullanılır.

Kurşunlu Bakır

Kurşunsuz işleme alaşımları her türlü yapmak için birçok bakır alaşımları eklenir. Bu katı bakırdan hemen hemen çözünmez olduğu için kurşun yapısı ve bakır özelliklerini etkilemez. Kurşun bakırlar düşük kurşun alaşımlar, ya da serbest işleme alaşımları ve yüksek kurşun alaşımlar olarak kategorize edilir. Serbest işleme alaşımlarında kurşun onların olmayan kurşunlu sayaç bölgelerine göre makineye bu alaşımlar kolaylaştırır çip kesici ve yağ gibi davranır. Yüksek kurşun bakır alaşımları uygulamaları taşıyan kullanılmaktadır.

Krom Bakır

Krom, bakır, yüksek mukavemetli, yüksek elektriksel iletkenlik birleştiren bir ısıl işlem, korozyona dayanıklı alaşım. Bu tür direnç kaynağı elektrotlar, dikiş kaynak jantlar, anahtar dişliler, kablo bağlantıları, devre kesici parça, kalıp nokta kaynak ipuçları ve gücünü gerektiren elektriksel ve termal iletkenler gibi uygulamalarda kullanılır.

Bakır Nikel

Ayrıca Cu-Ni olarak bilinen bakır nikel alaşımları, özellikle deniz tuzlu su ortamlarında, korozyona karşı mükemmel direnç sunar. Genellikle deniz suyu parça ve servis ekipmanları için tercih edilmektedir Bakır nikel alaşımları 10 ila 30 oranında nikel içerir. Bu çeşitli alaşımlar, aynı zamanda sert ortamlarda iyi bir korozyon direnci muhafaza edilmesi için gerekli olan demir ve manganez önemli eklenen vardır. Kenara deniz suyuna çok korozyona dirençli olmanın, bakır nikel alaşımları çok termal stabildir. Bakır nikel en yaygın tür gemi ve enerji santralleri, gemi tekneleri için vanalar, pompalar, armatürler ve kaplama gibi çeşitli deniz ürünleri, kondansatörlerin için elektrikli ve elektronik ürünler, tüpler gibi uygulamalarda kullanılır.

Berilyum Bakır

Berilyum Bakır Gücü
Bugün piyasada bulunan en yüksek mukavemet bakır esaslı alaşımların Bir de bahar bakır veya berilyum bronz olarak bilinen berilyum bakır vardır. Berilyum bakır ticari sınıflarda 0,4-2,0 oranında Berilyum içerir. bakıra berilyum küçük oran alaşımlı çelik gibi yüksek mukavemetli, yüksek bakır alaşımlarının bir aile oluşturur. iki ailenin ilk, C17200 ve C17300 ikinci aile olurken, orta iletkenliği yüksek mukavemet içeren C17500 ve C17510 , orta gücü yüksek iletkenlik sunar. Bu alaşımların ilkesi özellikleri yağış sertleştirme tedaviler, mükemmel ısı iletkenliği ve stres gevşeme direnci mükemmel tepki vardır.

Berilyum Bakır Uygulamaları
Berilyum bakır ve alaşımları onun gibi çeşitli çok özel ve genellikle ısmarlama uygulamalarda kullanılmaktadır petrol sahası araçları , havacılık iniş takımları , robotik kaynak ve kalıp uygulamaları. Ek olmayan manyetik özellikleri aşağı-delikli tel satırı araçları için ideal hale getirmektedir. Bu özel uygulamalar, bu bakır bahar bakır ve diğer çeşitli isimler olarak bilinen nedenidir.

Thumb

Oksijensiz Bakır

Oksijensiz bakır işlem sırasında saf oksijen içermeyen metal, herhangi bir kirlenmeyi önlemek için dikkatli bir şekilde kontrol edilen anaerobik koşullar altında seçilen rafine katot ve döküm direkt dönüşümü ile elde edilir. Oksijen içermeyen bakır özellikleri, yüksek elektrik ve ısı ve yüksek süneklik, kaynak, yüksek darbe mukavemeti ve hızı, ve yüksek vakum altında düşük uçuculukta olan

Thumb